Aktywacja karty do bankomatu krok po kroku

Aktywacja karty do bankomatu krok po kroku

Karty płatnicze czy też debetowe, są bardzo przydatnym narzędziem na co dzień. Dzięki nim nie tylko jesteśmy w stanie wypłacić gotówkę z bankomatów, ale także dokonywać płatności w sklepach i zakładach usługowych. Rzecz jasna karty powiązane są bezpośrednio z naszym kontem osobistym, umożliwiając korzystanie z nich. W jaki sposób jednak aktywować swoją kartę? Jak zrobić to krok po kroku?

Co daje nam karta debetowa?

Zakładając konto w danym banku, jednocześnie otrzymuje się, powiązaną z nim kartę debetową, która pozwala na swobodne korzystanie ze środków finansowych. Oczywiście to, jak wiele można wyciągnąć z konta, będzie zależało przede wszystkim od tego, jakie ma się stałe miesięczne dochody. Nie ma możliwości zaciągania pożyczek za jej pomocą, chyba że podpisze się dodatkową umowę z bankiem.

Dzięki posiadanej karcie mamy możliwość zarówno wypłacania pieniędzy z różnych punktów, zwłaszcza bankomatów, jak i płacić za jej pomocą za zakupy w sklepie oraz usługi. I tutaj oczywiście będzie też zależało wiele od tego, jaki ma się ustalony dzienny limit na różne transakcje.

Jak aktywować kartę do bankomatu?

Otrzymując kartę debetową, dostajemy ją w formie nieaktywnej, w ramach bezpieczeństwa. Aby móc z niej korzystać konieczna jest więc aktywacja. Instrukcję do niej otrzymuje się razem z kartą i nie ma tutaj uniwersalnego poradnika, jako że w każdym banku wygląda to nieco inaczej. Można to oczywiście zrobić na cztery sposoby – ręcznie, za pomocą bankowości mobilnej, bezpośrednio w placówce i przez telefon. Informacje o tym, jak aktywować kartę do konta podpowiada także artykuł na infoportfel.pl, gdzie wymienione jest kilka banków i ustalonych przez nie instrukcji.

Jak aktywować kartę w ING?

Można to zrobić na kilka wymienionych powyżej sposobów. Mobilnie wystarczy wejść w swoje konto i w zakładkę „karty”, aby wcisnąć „aktywuj”. Można też zrobić to telefonicznie, gdzie ustalany jest PIN do karty, który zostaje aktywowany automatycznie po pierwszym użyciu i dokonania transakcji na PIN.

Jak aktywować kartę w PKO?

PKO nadal wysyła listy z kartą, instrukcją oraz nadanym odgórnie PIN-em, który aktywuje się automatycznie przy pierwszym użyciu. Można też dokonać aktywacji online, za pomocą strony iPKO, gdzie także możliwe jest samodzielne ustalenie kodu PIN. Rzecz jasna można tego dokonać także za pomocą infolinii oraz bezpośrednio w placówce banku.

Jak aktywować kartę w AliorBanku?

Tutaj, tak ja w poprzednich przypadkach, z łatwością można aktywować kartę płatniczą za pomocą bankowości mobilnej, w zakładce „karty i kredyty”. Należy kliknąć „aktywuj”, a następnie potwierdzić swoje dane osobowe oraz wpisać specjalny kod wysłany SMS-em, a następnie naciskając „potwierdź”.

Jak aktywować kartę w Santander Consumer Banku?

W przypadku Santandera prawa jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ swoją nową kartę debetową można aktywować już podczas pierwszego użycia w bankomacie. Należy w tym przypadku wybrać opcję „aktywacja karty” i podać właściwy do tego PIN. Można też tego dokonać w trakcie dokonywania transakcji w terminalu oraz rzecz jasna z użyciem bankowości internetowej, poprzez zakładkę „Karty” lub „Karty do konta”. Wystarczy kliknąć „aktywuj”, a następnie wejść w „Więcej”, by nadać nowy kod PIN.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij