Drinki na bazie wódki. Ciekawa propozycja na upalne dni!

Wódka to napój destylowany o zawartości alkoholu zazwyczaj 40%. Składniki używane do produkcji wódki to woda, słód jęczmienny, ziarno żyta i drożdże. Fermentuje się je razem w mieszaninie wody i słodowanego kaszy jęczmiennej lub kukurydzianej w celu wytworzenia etanolu, który jest następnie destylowany do czystego alkoholu przy użyciu destylatora. Wódkę zazwyczaj doprawia się ziołami lub wiórami drzewnymi, które nadają jej charakterystyczny smak. Wódka najbardziej kojarzona jest z Rosją, ponieważ uważa się, że to tam po raz pierwszy została odkryta. Poza tym w kulturze rosyjskiej opiewa przekonanie, że jest to ich symbol narodowy. Wódka w Rosji jest popularna w każdym regionie.

Przepisy na ciekawe drinki na bazie wódki

W związku z tym, że wielkimi krokami nadchodzą wakacje, warto co nieco przeczytać jak przyjemnie ochłodzić się w upalne dni. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem innych rodzajów napojów alkoholowych, to przygotowaliśmy kilka interesujących przepisów na ciekawe koktajle czy drinki robione na bazie wódki. Są to popularne napoje i chętnie wybierane aby się orzeźwić w gorący dzień ! Poniżej znajdziesz opis naszych propozycji :

 

  • Martini z cytryną – to koktajl, który powstał w Mediolanie we Włoszech. Tradycyjnie składa się z ginu, wytrawnego wermutu i słodkiego wermutu. Podstawowe rodzaje martini to: wstrząśnięte na sucho, mieszane na mokro. Suche martini wstrząsane jest z lodem, a następnie przecedzane do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Mieszane na mokro martini przygotowuje się przez dodanie wermutu do lodowatego dżinu, następnie tę mieszankę rozcieńcza się wodą i podaje bez dodatku wermutu.

     

  • Orange Vodka East to autentyczny, czysty spirytus wytwarzany z wódki z dodatkiem pomarańczy. Jego smak jest rześki i czysty ze słodką pomarańczą, która uzupełnia ziemistą przyprawę wódki. Orange Vodka East została stworzona przez rzemieślniczą destylarnię w kraju winiarskim Napa Valley i od tego czasu jest ulubioną przez wielu ludzi na świecie.

     

  • Moscow Mule to koktajl składający się z wódki, piwa imbirowego, soku z limonki i miodu, który powstał w latach 70-tych. Znany również jako Kubek Miedziany, ponieważ tradycyjnie podawany jest w miedzianym naczyniu i często przygotowywany jest przez barmanów.

Czym charakteryzują się wódki smakowe ?

Na rynku można dostać tradycyjną, klasyczną wódkę i wódkę mieszaną, inaczej nazywaną smakową. Wódki mieszane są zazwyczaj tańsze, charakteryzują się tym, że mają mniejszą zawartość alkoholu i są wytwarzane z tańszych składników. Wódki smakowe łagodzą alkohol i sprawiają, że jest on smaczniejszy. Najbardziej cieszy się popularnością wśród Pań. A oto kilka przykładów wódek mieszanych dostępnych w sklepach: ziołowa, miodowa, malinowa, z czarnej porzeczki, cytrynówka. Zaletą wódek smakowych jest to, że mają różnorodne smaki i niezależnie od gustu konsumenta, każdy może znaleźć coś dla siebie !

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij