Elewacja marzeń – czy każdy projekt można wykonać

Elewacja marzeń – czy każdy projekt można wykonać?

Budowa domu to marzenie wielu osób. Oczywiście od marzenia do realizacji jest długa droga, a potem zwykle długotrwałe obciążenie kredytowe. Jednak jeśli szaleć, to na całego, choć oczywiście trzeba wziąć pod uwagę dostępny budżet, zwłaszcza jeśli ma on wystarczyć na dom pod klucz. Czy zatem wykonanie elewacji marzeń może się ziścić? Czy każdy projekt jest wykonalny? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Elewacja drewniana na podmokłym terenie – możesz wybrać drewnopodobną alternatywę

projektowanie elewacjiTeoretycznie każdy projekt elewacji zewnętrznej jest możliwy do wykonania. Jednak pytanie brzmi: jak długo wybrane rozwiązanie będzie się dobrze prezentować? Kolejną kwestią, którą należy rozważyć jest to, ile trzeba będzie zainwestować, by wyglądała tak jak na początku. Te zagadnienia są ważne w sytuacji, gdy decydujesz się na elewację drewnianą. Musisz dobrze rozdysponować budżet. Jak wiadomo można ją wykonać z drewna świerkowego, sosnowego, dębowego albo egzotycznego, ewentualnie jesionowego. Deski elewacyjne znacząco różnią się ceną, a te najwyższej jakości pozbawione błędów są naprawdę drogie. Inną kwestią jest odporność na wilgoć. Każde drewno trzeba co kilka lat impregnować, zatem wykonanie całej elewacji w drewnie będzie niosło za sobą duże koszty eksploatacyjne. Jednak jest rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zdecydować się na materiał drewnopodobny. W tym przypadku impregnacja nie jest konieczna, a do tego sam materiał zwykle jest tańszy.

Kamienna elewacja na ścianach domu szkieletowego – czy to możliwe?

W przypadku domów szkieletowych, czy też kanadyjskich istotne znaczenie ma odpowiednie dobranie materiałów wykończeniowych, aby nie obciążać zbytnio ściany nośnej. Z tego względu marzenie o kamiennej elewacji nie może się ziścić, chyba że nie będzie Ci przeszkadzać zastosowanie dobrej imitacji kamienia, takiej która jednocześnie nadaje się do użytku zewnętrznego. Takie płytki są znacznie lżejsze i możliwe do użycia. Podobnie zresztą rzecz ma się z cegłą klinkierową. Jako zamiennik można zastosować płytkę klinkierową, która także doskonale się prezentuje.

Tynk cienkowarstwowy w terenie, gdzie występują częste opady deszczu – dlaczego to nie najlepsze rozwiązanie?

projektowanie elewacji domuTynki mineralne są najbardziej popularne, gdyż dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a ponadto charakteryzuje je trwałość. Jednak wśród nich można wyróżnić zarówno cienkowarstwowe, jak i grubowarstwowe. Te pierwsze sprawdzają się w przypadku domów szkieletowych, jednak trzeba zwrócić uwagę na ich większą wrażliwość na wilgoć. Tynki cienkowarstwowe mineralne trzeba często malować farbą elewacyjną, gdyż w miejscach, gdzie często występują deszcze gromadzą wilgoć w swojej porowatej strukturze. Tam, gdzie opady deszczu są częste lepszym rozwiązaniem będą tynki silikatowe lub silikonowe, które mają właściwości hydrofobowe.

Uwydatnienie atutów budynku poprzez umiejętne dobieranie materiałów

Jak widać każde rozwiązanie w danych warunkach nie jest możliwe. Jednak elewacja marzeń to nie tylko odpowiednie komponowanie materiałów, ale zaplanowanie ich montażu na odpowiednich ścianach. Jak wiadomo ściana południowa jest bardziej słoneczna, dlatego w tym miejscu najczęściej stosuje się duże przeszklenia. Można je uwydatnić decydując się na zastosowanie jasnego lekko połyskującego tynku albo zdecydować się na kontrast i pomiędzy oknami wykończyć ścianę np. drewnianymi panelami. Ściana po przeciwległej stronie nie jest tak nasłoneczniona, można zatem zastosować tu żywsze kolory, które świetnie komponować się będą z przeszkleniami. Elewacja zewnętrzna domu ze zdjęcia może również stanowić dopełnienie aranżacji danej okolicy. Zatem zamiast czynnikami atmosferycznymi, które oczywiście też trzeba wziąć pod uwagę, można dużą wagę przywiązywać do pasującej do otoczenia kolorystyki.

Poprzez elewację marzeń każdy rozumie coś innego i ma jej obraz przed oczami. Jednak wyrażenie swoich pragnień nie zawsze jest łatwe, dlatego lepiej mieć w zanadrzu wykonany i wydrukowany projekt, który pozwoli zrealizować założony wcześniej plan. Elewacja zewnętrzna domu projektowana ze zdjęcia spełni Twoje oczekiwania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij