Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Wiele osób znalazło się w sytuacji, kiedy pilnie potrzebowali gotówki, lecz z powodu braku zdolności kredytowej bank odmówił im kredytu. Co robić w takiej sytuacji? Czy jest jakieś alternatywne wyjście? Gdzie zwrócić się po taką pożyczkę? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Co to jest zdolność kredytowa?

Jest czynnikiem służącym do określenia zdolności osoby ubiegającej się o kredyt. To właśnie on decyduje o tym, czy wnioskodawca będzie w stanie spłacać zobowiązanie w terminie. W ten sposób banki zabezpieczają się przed ewentualnym brakiem wypłacalności klienta. Każdy bank ma inne kryteria w ocenie potencjalnych kredytobiorców. Jeśli masz negatywną historię kredytową, możesz skorzystać z innych opcji jak kredyt bez zdolności który wyjaśnia serwis Okredyt.pl. To również alternatywa dla osób nieposiadających umowy o pracę, co bardzo często dyskwalifikuje ich w procesie ubiegania się o kredyt.

Pozostałe czynniki, również brane pod uwagę to m.in.:

  • źródło i wysokość dochodów,
  • rodzaj zatrudnienia,
  • systematyczność otrzymywania wynagrodzenia,
  • wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego,
  • wiek,
  • wysokość wkładu własnego,
  • aktualne zobowiązania finansowe,
  • rodzaj kredytu.

Decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest na podstawie tych właśnie czynników, zatem bank nie udzieli wsparcia osobie, której możliwości finansowe nie pozwalają na pokrycie zobowiązania. Otrzymanie kredytu bez zdolności w banku jest praktycznie niemożliwe.

Gdzie po kredyt bez zdolności kredytowej?

Alternatywą dla banków są firmy pożyczkowe funkcjonujące poza sektorem bankowym. W związku z tym udzielane kredyty nie są regulowane prawem bankowym, co pozwala na  bardziej liberalne podejście do klienta. W praktyce oznacza to, że weryfikacja wnioskodawcy odbywa się na podstawie wewnętrznych procedur, zatem firmy same mogą decydować o tym, komu przyznają kredyt. Rynek pożyczek pozabankowych bardzo się rozwinął a niekiedy w walce o uwagę klienta, są skłonne do rezygnacji z dokładnej weryfikacji, a nawet kierują swoje oferty do osób bez zdolności kredytowej, bo takich jest bardzo dużo.

Najczęstszymi wymaganiami, jakie trzeba spełnić to posiadanie pełnoletniości oraz polskiego obywatelstwa. Może się jednak zdarzyć, że dana instytucja nie podejmie się udzielenia wsparcia finansowego osobie, która przekroczyła pewien próg wiekowy. Oczywiście, firmy pożyczkowe podobnie jak banki, ryzykują udzielając takiego kredytu. Dlatego często stosują dodatkowe zabezpieczenia jak weksel, zastaw lub hipotekę. Najczęściej jednak można spotkać się z wyższym oprocentowaniem mające na celu rekompensowanie ryzyka.

Sam proces rozpatrywania wniosku jest prosty i nie zabiera wiele czasu. Można wszystko przeprowadzić przez internet, wypełniając stosowny formularz i przesyłając wymagane dokumenty. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze przesyłane są na wskazany numer konta. Należy pamiętać, że tego typu kredyt udzielany jest na krótki czas, a kwoty nie są wysokie.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij