Jak stworzyć ergonomiczne strefy w gabinecie?

Coraz więcej osób prowadzi własną firmę i w związku z tym chce elegancko i funkcjonalnie urządzić swój gabinet. Stoją zatem nie tylko przed dylematem na jaką aranżację się zdecydować, ale również w jaki sposób dopasować meble do kubatury pomieszczenia, by stworzyć ergonomiczne strefy. W dzisiejszym poradniku zajmiemy się właśnie tą kwestią. Szczególną uwagę zwrócimy na strefę pracy i wybór modnych biurek.

Jak urządzić strefę pracy w gabinecie?

Główną strefą w każdym gabinecie jest ta, gdzie wykonuje się swoje obowiązki. Tutaj konieczny jest wybór mebli, które ułatwią ich wykonywanie. Zatem nie może zabraknąć dużych i pojemnych regałów. W przypadku niewielkiej przestrzeni można zdecydować się na modele wiszące. Z kolei, aby nadać wnętrzu reprezentacyjnego charakteru, warto wybrać te wykończone na wysoki połysk czy z dodatkowymi przeszkleniami. Oczywiście najważniejszym elementem w tym miejscy jest ergonomiczne biurko. Warto zatem, zastanowić się, jaki model będzie najlepszy.

Modne biurka w gabinecie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

biurko biuroweDecydując się na biurka do gabinetu, należy zwrócić uwagę na wysokość blatu i dopasowanie do niego odpowiedniego krzesła biurowego. Wśród modnych biurek można zdecydować się na te wykonane z płyty laminowanej, która jest lżejsza od klasycznego drewna, a jednocześnie może posiadać jego dekor. Zatem do aranżacji w stylu skandynawskim, a także małego biura warto wybrać białe, modne biurka, które wprowadzą do wnętrza więcej światła, a także go nie przytłoczą. Wybierając bardziej klasyczną stylistykę, np. kolonialną, warto wybrać modele o wybarwieniu egzotycznego drewna lub ciemnych odcieni dębu. Każde biurko powinno być zabezpieczone materiałem ABS. Dzięki temu ogranicza się możliwość skaleczenia o ostry kant. Niektóre modele mogą posiadać ruchomy blat. Oczywiście należy zastanowić się czy taka funkcjonalność jest nam potrzebna. Z pewnością będzie to odpowiedni wybór np., dla architektów. Biurko powinno zapewniać odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Zatem jeśli chce się mieć pod ręką ważne dokumenty, warto wybrać biurko z większą ilością szuflad. Bardzo praktyczne są także modele z nadstawką, gdzie można postawić lampkę.

Wybór krzesła biurowego ma niebagatelne znaczenie

Niewątpliwie w gabinecie większość czasu spędza się w pozycji siedzącej, czy to przed komputerem, czy wypełniając druki urzędowe i dokumenty firmowe. Dlatego dobór odpowiedniego fotela jest kluczowy. Powinien on zapewniać podparcie dla kręgosłupa, najlepiej we wszystkich 7 punktach. Doskonale sprawdzą się zatem modele z zagłówkiem, a także odpowiednio wyprofilowanym oparciem i miękką, elastyczną tapicerką. Niezwykle ważne jest także podparcie dla rąk, dlatego fotele z podłokietnikami będą najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowa podpórka na nogi, a także możliwość odchylenia fotela to również mile widziane cechy tych produktów.

Strefa do przyjmowania gości

spotkanie w biurzePoza strefą pracy w gabinecie, gdzie przyjmuje się klientów i kontrahentów powinna być osobna strefa do tego przeznaczona. Postawienie z drugiej strony biurka krzesła to absolutne minimum. Często jednak buduje to atmosferę dystansu. Jeśli nie chce się jej tworzyć, to wybór stolika kawowego i foteli tapicerowanych postawionych w innej części gabinetu będzie odpowiedni. Warto oczywiście dopasować wszystko pod względem aranżacyjnym. Dlatego jeżeli decyduje się na modne biurka w jasnym kolorze, to warto do niego dobrać pozostałe meble, również te tapicerowane. Wtedy można stworzyć monochromatyczną aranżację. Oczywiście mogą one stanowić również kontrast dla pozostałych mebli.

Dwie strefy gabinetowe to dobry standard. Oczywiście, jeśli nie ma możliwości stworzenia poczekalni przy wejściu do gabinetu to można wstawić do niego dodatkową ściankę np. szklaną za którą znajdować się będą krzesła dla oczekujących klientów. Ergonomicznie urządzony gabinet sprawia, że lepiej się w nim pracuje, a klienci na wstępie pozytywnie oceniają firmę. Wszak pierwsze wrażenie ma nie raz kluczowe znaczenie w biznesie. Aranżacja gabinetu, czyli modne biurka, dopasowane do nich regały i meble tapicerowane także składa się na wizerunek przedsiębiorstwa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij