Jak urządzić ogródek szybko, ale i stylowo, a przy tym nie musieć spędzać wiele czasu na pielęgnacji?

Każdy marzy o pięknym ogrodzie, jednocześnie nie każdy ma czas na pielęgnację roślin i szuka rozwiązań, które pozwolą cieszyć się zielenią, a jednocześnie nie spędzać wiele czasu na pracy w ogrodzie. Jak urządzić ogródek szybko i stylowo? Przedstawimy Wam proste i sprawdzone sposoby.

Ogródek w stylu minimalistycznym, czyli trawa i ozdobne kamienie

Chcąc szybko i stylowo urządzić ogródek, można zdecydować się na najprostsze rozwiązanie inspirowane ogrodami japońskimi. W takich ogrodach bardzo często wykorzystuje się kamienie, które mają symbolizować niezmienność i trwałość przyrody. Zatem w takim ogrodzie będzie jedynie zielona trawa, drobne kamienie ozdobne, np. na obrzeżach, a także gdzieniegdzie większe kamienie, tworzące swoiste naturalistyczne rzeźby. W takim ogrodzie będzie konieczne głównie dbanie o trawę. Zatem przyda się kosiarka elektryczna. Sprawdzi się do niewielkiego ogrodu, choć oczywiście przedłużacz zrobi swoje. Na pewno wygodę zapewni kryte gniazdko na elewacji, bo nie będzie konieczności podłączania kosiarki za pośrednictwem gniazdka znajdującego się w piwnicy czy w domu. Wśród kamieni do ogrodu japońskiego można wybrać łupek szarogłazowy, ale i otoczaki.

Wykorzystanie niewymagających roślin doniczkowych

W stylowym ogrodzie mogą znaleźć się również rośliny doniczkowe zamiast tradycyjnych rabat. Z rabatą jest zawsze więcej pracy, ale i ryzyka, że pojawią się choroby czy szkodniki. Dlatego proponujemy wysokie doniczki, w których można zasadzić łatwe w uprawie, niewymagające rośliny. Co się sprawdzi? Jeżówka, która jest efektowna i sprawdza się nawet dla początkujących ogrodników. Można również postawić na kocimiętkę, choć trzeba pamiętać, że może przyciągnąć do Twojego ogrodu wszystkie koty z okolicy. Efektowne kule kwiatów tworzyć będą słonecznice. Uroczo będą się prezentować bodziszek i macierzanka. Ta ostatnia może być posadzona pomiędzy kamieniami, tworząc niemal samowystarczalny skalniak. Obok nich w donicach można posadzić lawendę i stworzyć piękny i niewymagający ogród w stylu prowansalskim. Rośliny doniczkowe będą wymagały podlewania, a także okresowego nawożenia. Te czynności nie będą jednak zajmować wiele czasu.

Trawa ozdobna w ogrodzie obok tradycyjnej zieleni

W donicach albo w ogrodzie można posadzić jeszcze trawę ozdobną. Wiele gatunków jest naprawdę niewymagających i potrzebują jedynie odpowiedniego stanowiska, a także związywania i okrywania na czas zimy oraz radykalnego cięcia wczesną wiosną. Takie niewygórowane potrzeby ma chociażby trawa pampasowa. Można postawić również na miskant chiński i stworzyć ogród z orientalną nutą. Warto wybierać gatunki i odmiany roślin, które nie są wymagające w pielęgnacji. Trawa ozdobna może być również sadzona w donicach, co sprawdzi się, gdy mieszkasz z psem, który także chętnie korzysta z ogrodu. Jeżeli chcesz kosić swoją trawę regularnie, a jednocześnie nie wydać majątku, to w sklepie Euroogrod znajdziesz w promocji kosiarki elektryczne, spośród których na pewno wybierzesz odpowiedni model dla siebie. Przy wyborze kosiarki warto zwrócić uwagę na obecność pojemnika na trawę. Dzięki temu łatwiej będzie pozbywać się skoszonych źdźbeł. Ważna jest także możliwość regulacji wysokości koszenia oraz oczywiście jakość ostrzy i moc urządzenia.

Wykorzystanie systemów zraszających, czyli jak ogródek dba o siebie sam

Skoro wiadomo już jak urządzić ogródek stylowo i szybko, to warto zastanowić się, jak ułatwić sobie dbanie o niego. Otóż wykorzystanie systemów zraszających będzie świetnym wyborem. Trzeba jednak pamiętać, że cała instalacja powinna być wykonana jeszcze przed wykonaniem ogrodu i zaplanowana w ramach projektu instalacji elektrycznej. Efektywna jest bowiem częścią systemu inteligentnego domu i może być sterowana za pomocą panelu znajdującego się w domu. Wystarczy go zaprogramować, by ogród dbał o siebie sam. Jeżeli takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie, to możesz po prostu wykorzystać przenośne zraszacze ogrodowe i kurtyny wodne, a także węże kroplujące w ogrodzie. Bez wątpienia wszystkie te udogodnienia pozwolą cieszyć się ogrodem i sprawią, że będzie się chętnie spędzać w nim czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij