Jak urządzić rodzinną restaurację Dodatki, które powinny się w niej znaleźć

Jak urządzić rodzinną restaurację? Dodatki, które powinny się w niej znaleźć

Rodzinna restauracja to marzenie wielu osób, które na biznes wybierają branże gastronomiczną. Kluczowe znaczenie ma jednak nie tylko lokalizacja i rzecz jasna pyszne jedzenie, ale również wystrój, który nie może odstraszać potencjalnych klientów, wszak pierwsze wrażenie niezwykle się liczy. Jeśli rodzinna restauracja ma podkreślać te wartości powinny znaleźć się w niej ramki do zdjęć, w których mogą znaleźć się zdjęcia załogi, np. z różnych eventów organizowanych w lokalu. Oczywiście może się obok znaleźć hasło, które do tego nawiązuje. Prostym pomysłem może być np. „Usiądź przy naszym rodzinnym stole i zasmakuj w domowej kuchni”.

Stoliki i szwedzki stół, a może długi stół, jak na rodzinnej biesiadzie?

Podstawową zasadą przy urządzaniu wnętrz jest dobór odpowiedniej kolorystyki ścian i wyposażenia. Jeśli chodzi o tę pierwszą część, to warto wybrać ciepłe kolory, które będą kojarzyć się z ciepłem domowego ogniska. Wśród mebli może znaleźć się stary kredens, w którym umieszczona zostanie elegancka, oczywiście nieco babcina, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, zastawa stołowa. Można wybrać również witrynę lub jej nieco starszą wersję, czyli serwantkę. Stoliki mogą być niewielkie i rozmieszczone na całej sali, a przy jednej ze ścian może znaleźć się szwedzki stół z przystawkami, którymi goście mogą raczyć się zanim dostaną właściwy posiłek. Ciekawym pomysłem może być również postawienie jednego długiego biesiadnego stołu w restauracji, np. z nieobrobionego drewna, który miałby sprzyjać integracji gości i rodzinnej atmosferze. Taki nietuzinkowy wystrój może sprawdzić się wbrew pozorom nie tylko na zaplanowanych, zamkniętych imprezach. Warto postawić na stylistykę prowansalską, rustykalną, ewentualnie skandynawską, gdyż drewniane meble tworzą przytulny klimat, który chce się stworzyć w rodzinnej restauracji.

Ciepłe oświetlenie i oprawy dopasowane do aranżacji to podstawa

ramki na zdjęcia przytulne światło

Kolejny aspekt na który należy zwrócić uwagę dotyczy oświetlenia. Oczywiście trzeba postawić na dość ciepłe oświetlenie, które tworzy taką samą atmosferę. Warto również zwrócić uwagę na to, że dobór takiego oświetlenia wpływa również na lepszy, bo bardziej naturalny wygląd serwowanych potraw. Jeśli chodzi o oprawy mogą sprawdzić się lampy wiszące umieszczone wzdłuż ciągów komunikacyjnych, ale dobrym wyborem będą również kinkiety. Ważne, by nie było zbyt jasno, gdyż to sprzyja spokojnemu spożywaniu posiłków. Lampy stojące nie są dobrym pomysłem ze względów praktycznych, ewentualnie można postawić na małe lampki stolikowe, choć lepszy efekt dadzą świeczki ledowe.

Kącik dla dzieci z koszem z zabawkami

Kiedy już pomieszczenie jest wykończone umieszczone są oprawy świetlne i wybrane meble i aranżacja, to jednak jeszcze czegoś brakuje w rodzinnej restauracji, a mianowicie kącika dla dzieci. Wydzielone miejsce do zabawy jest świetnym pomysłem. Można w nim umieścić kosz z zabawkami lub prawdziwą skrzynię pełną skarbów, czyli różnorodnych zabawek. Dzięki temu dzieci poza zjedzeniem posiłku będą mogły miło spędzić czas.

Daj się poznać i stwórz rodzinną atmosferę poprzez ramki do zdjęć

ramki na zdjęcia

Ostatnim elementem jest wypełnienie ścian. W domu to ono sprawia, że cztery ściany stają się naszym mieszkaniem. Zatem warto wybrać większą ramkę do zdjęcia z sklepzramami.pl i umieścić w niej fotografię całej załogi. Można również na ścianie wyróżnić w mniejszych ramkach do zdjęć wizerunki kucharzy i załogi, zwłaszcza jeśli jest to rodzina. Oczywiście można również inaczej zaaranżować ścianę z ramkami do zdjęć. Umieszczenie w nich starych rodzinnych fotografii przodków i stworzenie swoistego muzeum genealogicznego czy etnograficznego na jednej ze ścian też jest ciekawym pomysłem. Każda ramka do zdjęcia jest ciekawym elementem poniekąd urozmaicającym czas gościom restauracji.

Rodzinna restauracja powinna być taka nie tylko z nazwy. Zatem trzeba zapewnić odpowiedni wystrój i dodatki, takie jak ramki na zdjęcia, które w istocie taką ją uczynią. W ramkach, zwłaszcza tych 3D można umieścić również szkice, serwety, czy rysunki dzieci odwiedzających restaurację. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Najważniejsze jest to, by w końcowym rozrachunku osiągnąć swój cel, a mianowicie stworzyć restaurację, która tętni rodzinnym życiem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij