Jak utrzymać ład i porządek w toalecie publicznej

Jak utrzymać ład i porządek w toalecie publicznej?

Utrzymanie ładu i porządku w toalecie publicznej nie jest łatwe, a tym trudniejsze im natężenie ruchu jest większe. Jednak zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny jest niezbędne, wszak wymaga tego sanepid. Dlatego też w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam jak tego dokonać, a już teraz zdradzimy, że dozownik do mydła w pianie to podstawa.

Nigdy nie oszczędzać na środkach do czyszczenia

Bądźmy szczerzy, prowadząc firmę chce się jak najwięcej zaoszczędzić, ale są takie sfery, gdzie absolutnie nie powinno się, a wręcz nie można. Zapewnienie należytego porządku w toalecie publicznej jest wymagane. Otóż dzięki temu zapobiega się namnażaniu patogenów, zatem i rozprzestrzenianiu chorób, dodatkowo zapewnia się większy komfort osób, które korzystają z owych toalet. Każdy, kto musiał kiedykolwiek skorzystać z publicznego wychodka wie, jak dużo pozostawiają one do życzenia, co tyczy się nie tylko czystości, ale i zapachu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeżeli toaleta znajduje się choćby w restauracji, to poniekąd wpływa także na prestiż danego lokalu, a gdy jest brudna to jak wiadomo ten prestiż podupada. Dlatego też zapewnienie właściwego poziomu higieny ma tak duże znaczenie. Zatem na samym początku nie można oszczędzać na odpowiednich środkach czystości. Należy przede wszystkim kupować te profesjonalne, które mają silniejsze działanie, a często też są bardziej skoncentrowane. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że cena może być wyższa, a w tym przypadku zapłacenie wyższej kwoty ma bardzo duży sens.

Odpowiednie przygotowanie i zarządzanie kadrą sprzątającą

Niezbędne jest także zatrudnienie odpowiedniej kadry sprzątającej. Najlepiej, aby pracownicy posiadali doświadczenie, wszak podczas czyszczenia toalet publicznych liczy się zarówno precyzja pracy, ale i czas jej wykonania. Kadra pracownicza powinna być także odpowiednio wyposażona, a więc niezbędne są właściwe sprzęty, choćby duży wybór mopów, mioteł czy wiader z odsysaczem wody. Trzeba także pamiętać o zapewnieniu pracownikom właściwego stroju roboczego, a więc uniformy powinny być dostosowane nie tylko do temperatury, ale i wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pochłaniają wilgoć, a jednocześnie są niepalne. W przypadku stosowaniu środków o działaniu podrażniającym skórę wymagane są właściwe rękawiczki ochronne. Pamiętajcie też o doborze odpowiedniego i specjalistycznego obuwia, które przede wszystkim powinno mieć antypoślizgową podeszwę.

Wyposażenie toalety na wagę złota

Aby łatwiej utrzymać czystość w toalecie publicznej trzeba ją także odpowiednio zaaranżować, o ile wybór płytek czy kolor ścian to rzecz gustu, tak wybór sprzętów już nie. Niezbędne jest zastosowanie takich, które będą zapobiegać namnażaniu się choćby bakterii. Zatem zamiast klasycznego mydła w kostce, na którym niestety osadzają się bakterie (i to w bardzo dużych ilościach) lepiej wybrać to w płynie, a więc doskonale sprawdzi się tutaj dozownik mydła w pianie. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Doskonałym wyborem jest stal nierdzewna, która nie ulega korodowaniu, ale również łatwo utrzymać ją w czystości. Poza dozownikiem do mydła w płynie przyda się także suszarka do rąk, która zapobiega marnowaniu ręczników papierowych. Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia jest stalowy pojemnik na papier toaletowy, który posiada mocne zapięcie. Zapobiega to aktom wandalizmu.

Zadbaj o zapach

Gdy już toaleta lśni czystością, czas jeszcze pomyśleć o właściwym zapachu. Można zastosować specjalne i bardzo wydajne koncentraty zapachowe. Ciekawą alternatywą są także zawieszki zapachowe, które powinny być umieszczone w mało widocznych miejscach. Dodatkowo podczas każdej kontroli osoby sprzątające powinny stosować odświeżacze powietrza. Jeżeli zaś chodzi o sam zapach, to najlepiej stawiać na subtelne, a jednocześnie intensywne, choćby odświeżacze o zapachu lawendy, czy też typu morska bryza.

Na samym końcu trzeba jeszcze prowadzić regularną kontrolę stanu toalet. Oczywiście niezbędne jest korzystanie z harmonogramu i tak w przypadku toalet o dużym natężeniu ruchu takie kontrole powinny być przeprowadzane w odstępach od 1 godziny do dwóch, co ma zapewnić maksymalny komfort wszystkim osobom korzystającym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij