Malowanie felg aluminiowych Jak to zrobić

Malowanie felg aluminiowych? Jak to zrobić?

Potrzebne materiały

 • Środek do czyszczenia kół, mydło lub środek odtłuszczający
 • szmatki do czyszczenia
 • Szczotka druciana, szlifierka z dołączoną szczotką drucianą lub szczotką drucianą przymocowaną do wiertarki
 • Różne grysy papieru ściernego
 • Wełna stalowa
 • Alkohol, benzyna lakowa lub rozcieńczalnik do farb
 • Taśma malarska
 • Plastikowe lub gazetowe materiały do przykrycia opony
 • Samowytrawiający podkład
 • Metalowa farba w sprayu
 • Lakier bezbarwny

Krok 1: Zdecyduj, gdzie malować felgi.

Gdzie mogę malować moje felgi, jest to pytanie tak często zadawane jak Jak je malować?. Możesz malować koła w każdym dobrze wentylowanym miejscu, które jest chronione przed wiatrem. Przestrzeń powinna być jak najbardziej wolna od kurzu.Jeśli są warunki na malowanie felg na świeżym powietrzy, możesz pomalować koła na zewnątrz na trawie lub podjeździe, pod warunkiem, że liczba pyłków jest niska. Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się pomalować felgi, upewnij się, że spray nie rozejdzie się poza miejsce malowania. Jeśli jest to wietrzny dzień, lepiej jest pozostać w garażu lub warsztacie z otwartymi drzwiami.

Krok 2: Usuń felgi z pojazdu.

Żeby usunąć wszelkie ślady farby na samochodu, lepiej zacząć od usunięcia wszystkich czterech kół z pojazdu. Poza tym będziesz mieć wiele problemów jeśli spróbujesz pomalować koła, gdy są jeszcze zamontowane w pojeździe.

Krok 3: Oczyść koła.

Aby twoja praca miała doskonałe rezultaty, trzeba ropocząć wszystko od prac przygotowawczych. Czyszczenia kół jest właśnie pierwszym ważnym krokiem, aby potem wszystko poszło gładko. Oto najlepszy sposób na to, aby wyczyścić czarne, chromowane lub inne felgi, które chcesz malować.

Użyj mydło w sprayu lub zmieszaj mydło i odtłuszczacz (również nanieś tę mieszankę sprayem). Spryskaj wszystkie powierzchnie koła. Zwróć uwagę na obszary między szprychami. Użyj szmatek do czyszczenia całego smaru i brudu z koła. Dokładnie spłucz wodą. Użyj szmatek, aby wytrzeć do sucha i usunąć wszelkie pozostałości.

Krok 4: Usuń ślady farby i rdzę.

Jeśli nie uzyskasz gładkiej powierzchni przed malowaniem, powierzchnia nie będzie gładka. To kolejny krok o wiele bardziej złożonym czyszczeniu felg.
 1. Można użyć szczotki drucianej ze smarem, szczotki drucianej przymocowanej do wiertarki lub szczotki drucianej przymocowanej do szlifierki kątowej. Bez względu na metodę usuń rdzę i ślady farby.
 2. Po oczyszczeniu szczotką drucianą najpierw oszlifować felgi papierem ściernym o ziarnistości 300, a następnie papierem ściernym o ziarnistości 500.
 3. Po szlifowaniu, przejedź całe koło wełną stalową, aż uzyskasz gładkie wykończenie.

Umyj teraz koło, wysusz, a następnie wytrzyj alkoholem lub rozcieńczalnikiem do farb. Sprawdź dokładnie koło. Powierzchnia powinna być gładka. Wszelkie skazy powinny być szczotkowane drutem, ponownie szlifowane i wycierane wełną stalową, aż cała powierzchnia będzie gładka. Ten proces czyszczenia wymaga prawdziwej dbałości o szczegóły.

Krok 5: Ochroń przed zbyt dużym rozpyleniem.

Zanim będziesz gotowy do rozpylenia farby, musisz zabezpieczyć oponę i zawór przed nadmiernym rozpyleniem. Najłatwiej to zrobić za pomocą taśmy malarskiej, gazety lub plastiku.

Najlepszym sposobem ochrony opon przed nadmiernym rozpyleniem jest użycie taśmy malarskiej, gazety lub plastiku. Najpierw przyklej krawędź opony taśmą malarską. Weź pasek taśmy malarskiej i przykryj zawór.

Na koniec umieść koło na plandece, ściereczce lub gazetach. To ochroni obszar wokół i pod kołem przed nadmiernym rozpyleniem.

Krok 7: Podkład pod farbę.

Nadszedł czas, aby położyć pierwszą warstwę podkładu. Podkład przygotowuje powierzchnię do najlepszej przyczepności farby. Zastosuj  2 do 3 warstwy samowytrawiającego podkładu. Samowytrawiający podkład zapewnia gładkie wykończenie farby, a także zapobiega rdzewieniu. Upewnij się, że każda warstwa dokładnie wyschła przed nałożeniem kolejnej.

Krok 8: Malowanie.

Nakładaj farbę w równym tempie. Sprawdź etykietę, aby określić odpowiednią odległość do trzymania puszki i zalecaną liczbę warstw do nałożenia. Nie trzymaj puszki zbyt blisko koła. Przed nałożeniem kolejnej warstwy pozostaw każdą warstwę farby do wyschnięcia.

Krok 9: Nałóż lakier bezbarwny

Nałóż 1 lub 2 warstwy bezbarwnego lakieru. Tak jak w przypadku farby i podkładu, każdą warstwę należy nanieść delikatnie i pozostawić do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnej warstwy.
Po wykonaniu tych czynności zostaw felgi, aby wyschły, a potem ściągnij z nich wszelkie materiały chroniące. Następnie zainstaluj je do samochodu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij