Mały pokój dla rodzeństwa Stwórz odpowiednie strefy dla dzieci

Mały pokój dla rodzeństwa? Stwórz odpowiednie strefy dla dzieci

Rodzeństwo powinno się kochać i żyć w przyjaźni. Jeżeli sądzicie, że tak będzie to przypomnijcie sobie, jak Wy darliście koty ze swoim bratem, czy siostrą. Jednak, jak wiadomo, kto się czubi ten się lubi, a nawet kocha. Wasze dzieci też się kochają, choć zapewne kłócą się niemal o wszystko. Zatem, jeżeli aranżujecie im pokój to pamiętajcie, że konieczne jest stworzenie odpowiednich stref, ale także zapewnieniem im maksimum prywatności. Zatem jak to zrobić? Jeżeli jesteście ciekawi to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik. Poza wyborem odpowiednich mebli ważne są też dodatki, takie jak ramki dla dzieci.

Łóżko 2w1 to podstawa, czyli zadbaj o strefę wypoczynku

Jeżeli kubatura pokoju jest mała i niemożliwe jest wstawienie dwóch łóżek to zapewne pomyślicie żeby kupić łóżko piętrowe. Ale to także niezbyt dobre rozwiązanie, wszak wtedy zacznie się mała „wojna”, o to, kto śpi na górze, a bycie arbitrem dla wojującego rodzeństwa to niewdzięczna rola. Zatem zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór podwójnego łóżka piętrowego. Otóż składa się ono z dwóch części. Są dwie drabinki, które prowadzą do dwóch łóżek znajdujących się na przeciwko siebie. Sprytne prawda? A co także bardzo ciekawe, możecie dodatkowo wybrać model, który posiada dzielone biurko. W ten sposób dzieci mogą odrabiać przy nim lekcje. Oczywiście, jeżeli macie taką możliwość to stwórzcie osobny kącik do nauki. Zatem najlepiej, aby biurka znajdowały się w dalszej odległości, tak aby rodzeństwo nie mogło wzajemnie się rozpraszać.

Strefa nauki ma znaczenie

O biurkach już wspomnieliśmy. Zatem, jeżeli w pokoju zmieszczą się dwa modele, to koniecznie na nie się zdecydujcie. Alternatywą mogą być biurko naścienne, które można bardzo szybko złożyć. W ten sposób, gdy dzieci się bawią to mają więcej miejsca. Do biurka należy dobrać odpowiednie krzesło. Powinno być ono wyprofilowane, dzięki temu jest nie tylko wygodne, ale również zapewnia przyjęcie odpowiedniej postawy ciała. W rezultacie nie trzeba się martwić, że dzieciaki będą się garbić przy odrabianiu lekcji. Obok biurka powinny znaleźć się półki na książki, czy podręczniki.

Strefa zabawy w najlepszym wydaniu

Oczywiście w pokoju nie może zabraknąć także strefy zabawy. Dzieciaki lubią dużo czasu spędzać wygłupiając się, czy bawiąc. Dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo. Zatem ta strefa powinna znajdować się możliwie najdalej od mebli, tak aby dzieci nie uderzyły się o kanty. Na środku warto umieścić matę, na której maluchy, czy dzieci w wieku szkolnym mogą budować zamki, czy fortece z klocków. Wiadomo, że dzieci mają wiele zabawek, zatem ich trzymanie nastręcza pewnych problemów. Tutaj doskonale sprawdzą się kosze plastikowe, czy też materiałowe worki. Jednocześnie posprzątanie po takich harcach nie będzie trudne, ani też bardzo czasochłonne. Ponadto w tej strefie na ścianie warto zawiesić ramki dla dzieci. Można w nich umieścić zdjęcia rodzeństwa, czy jednocześnie rysunki. Takie ramki na zdjęcia dla dziecka stanowią świetną dekorację w ich pokoju.

Szafa musi być

W pokoju rodzeństwa musi znaleźć się też pojemna szafa. Szczególnie, że powinna pomieścić buty, kurtki, czy nawet ich wrotki bądź hulajnogi. Dwie szafy zapewne w małym pokoju się nie zmieszczą, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest większa szafa, która podzielona jest na dwie części. Dzięki temu dzieci nie kłócą się o ilość miejsca, w końcu mają go tyle samo. Oczywiście znalezienie takiego modelu może nie być łatwe. Ale zawsze można zdecydować się na szafę na zamówienie. Wbrew pozorom wcale nie jest to dużo kosztowniejsza inwestycja, a jednocześnie na pewno taka szafa będzie bardziej praktyczna.

W miarę możliwości najlepiej, jeśli dzieci mają osobne pokoje. Oczywiście gdy są małe, czy w wieku szkolnym to dzielenie pokoju nie jest niczym złym, gorzej jeżeli dzieli je kilkuletnia różnica wieku. Wtedy takie rozwiązania się nie sprawdzą. W takiej sytuacji macie dwa wyjścia, zrezygnowanie z własnej sypialni i spanie w salonie, albo też przedzielenie pokoju ścianą tak, aby młodsze dziecko nie zakłócało prywatności nastolatka, który np. uczy się do ważnych egzaminów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij