Czym jest karta wielowalutowa Revolut

Czym jest karta wielowalutowa Revolut?

W obecnych czasach coraz łatwiej i częściej podróżujemy. Dla osób, które często znajdują się w innych krajach, jednym z większych problemów, z którym się spotykają jest fakt, że większość z odwiedzanych miejsc cechuje się swoją walutą. Korzystanie z transakcji gotówkowych bardzo często wiąże się z różnymi problemami, większość z nas nie lubi nosić ze sobą gotówki, a żeby sprawnie płacić w lokalnych sklepach w wielu przypadkach potrzebna jest znajomość języka.

Większość banków w Polsce nie dostosowało swoich ofert dla klientów, którzy chcieliby płacić swoją kartą wygodnie i przede wszystkim korzystnie w innych krajach. Brytyjskie przedsiębiorstwo świadczące usługi bankowe, z siedzibą w Londynie wysłuchało potrzeb klienta i stworzyło swój produkt.

Revolut- czym tak naprawdę jest?

Organizacja stawia przede wszystkim na intuicyjność, wygodę i korzyści finansowe dla swoich użytkowników. Otwarcie rachunku odbywa się zdalnie, za pomocą naszego smartfona i trwa kilka minut. Aplikacja jest intuicyjna i zawiera wiele udogodnień, między innymi ukazuje nasz budżet, podsumowuje wydatki i je grupuje, pozwala na ustalenie naszego miesięcznego limitu i wspomaga proces oszczędzania. Klienci mogą korzystać z przyjemnego systemu umożliwiającego oszczędzanie, który np. zaokrągla nasze wydatki i przelewa nadmiar na osobne konto- takie rozwiązanie mogliśmy do tej pory znaleźć np. w mBanku. Jedną z głównych zalet Revolut’a jest bez wątpienia szybkość, z jaką działa. Powiadomienia są w trybie on-line i jak reklamuje się firma, otrzymamy je zanim zostanie wydrukowany paragon.

Karta debetowa i intuicyjna wymiana walut- podsumowanie korzyści

Karta debetowa, która oferuje Revolut jest stworzona dla osób, które często podróżują i płacą w wielu walutach. Jedną z większych zalet jest fakt, że transakcje poniżej 20 tyś złotych w ciągu miesiąca nie są dodatkowo obciążone prowizją, co sprawia, że dla większości użytkowników nie ma dodatkowych kosztów. Wymiana walut odbywa się w intuicyjny sposób, a kurs jest znacznie bardziej korzystny niż gdybyśmy korzystali z kantoru. Ważnym elementem jest fakt, że wypłacimy nasze pieniądze na całym świecie, za darmo, jeśli nie przekroczymy 800 złotych miesięcznie. Gdy przekroczymy limit zostanie doliczona prowizja w wysokości 2%, która ma pokrywać koszty, które ponosi przedsiębiorstwo.

Jedna karta- wiele walut

Obecnie Revolut pozwala na otwarcie około 30 subkont, które służą do przechowywania wielu walut. Usługa jest darmowa, a dzięki niej możemy płacić jedną kartą w wielu walutach, często bez potrzeby wymiany walut. Dodatkowo warto wspomnieć, że karty posiadają szereg ciekawych form zabezpieczeń, od możliwości blokowania i odblokowywania karty 1 kliknięciem, aż po geolokalizację, która zablokuje naszą kartę, gdy oddali się od nas o określoną odległość. Posiadanie karty jest darmowe, a wyrobienie jej, gdy nie skorzystamy z żadnej promocji, które są często dostępne wyniesie około 20 złotych.

Usługi oferowane przez brytyjską firmę Revolut stanowią ogromne udogodnienie dla turystów i osób, które często dokonują płatności w wielu walutach. To dobry wybór, ze względu na niebywałą intuicyjność i przejrzyste zasady, którymi cechuje się marka.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij