Faszyn from Raszyn – jak zaaranżować mieszkanie by było powodem do dumy, a nie wstydu

Czasami nasz gust jeśli chodzi o urządzanie mieszkania odbiega od wszelkich standardów. Można powiedzieć świetnie, wszak dzięki temu mamy do czynienia z oryginalną aranżacją. Jednak często zamiast owej oryginalności fundujemy sobie swoistą tandetę albo chcąc zaoszczędzić – totalnie nieudane wykończenie. Zatem dziś zastanowimy się, jak nie zasłużyć na to, by ktoś określił nasze upodobania mianem: „Faszyn from Raszyn” i co zrobić, by mieszkanie nie było powodem do wstydu.

Wybierz ponadczasowe okładziny ścienne

Bardzo często kierując się chwilową modą, wybieramy, coś co za parę lat może zostać uznane za synonim kiczu. To tak jak ze słynnymi długimi, wyciągniętymi skarpetkami noszonymi do krótkich casualowych spodenek. Jeśli chodzi o okładziny ścienne to może to być źle dobrana tapeta. Model w kwiaty dopasowany do identycznych zasłonek to przeżytek, który sięga czasów lat 90-tych i angielskiego stylu, który można było zaobserwować u słynnej już Hiacynty Wiadro z „Keeping up Appearances”, bo choć jej dom był nieskazitelnie czysty, to jednak identyczne wzory na tapetach, zasłonach i pościeli prezentowały się dość groteskowo. Zatem nigdy nie dopasowujemy wszystkich wzorów do siebie na ścianach i jeśli chodzi o tkaniny. W przypadku kolorystyki można już sobie na to pozwolić, posługując się różnymi odcieniami. Tak jest chociażby w przypadku modnych i ponadczasowych szarości. Jeśli już sięgać po tapetę, to najlepiej taką z efektem 3 D, ale nie na wszystkich ścianach, a jednej, którą chce się w ten sposób wyeksponować. Trzeba również pamiętać, że w takiej sytuacji nie decydujemy się już na więcej wzorów czy ozdób na ścianach, a pozostałe malujemy w jednolitym kolorze.

Nie oszczędzaj na płytkach podłogowych

Czy podłoga może być kiczowata? Jeśli zdecydujemy się na taką, która kompletnie nie jest dopasowana do ścian, to rzeczywiście jest to możliwe. Są oczywiście takie podłogi, które są bardzo uniwersalne, jak drewniane czy ceramiczne. Wśród tych ostatnich baczną uwagę trzeba zwracać na trwałość. Powinny być nienasiąkliwe, a także odporne na ścieranie, jak choćby płytki techniczne od Klink.pl. Takie płytki sprawdzą się w łazience urządzonej w stylu industrialnym, a nawet minimalistycznym salonie. Przede wszystkim istotne znaczenie ma by podłoga była antypoślizgowa, szczególnie w łazience, a takie właściwości mają płytki techniczne. Choć ich montaż nie jest bardzo trudny, to jednak stosując je w domu należy zadbać o odpowiednie przycięcie i jednakową szerokość fug. Trzeba posługiwać się nie tylko elektronarzędziami, ale również poziomicą i używać odpowiedniej ilości zaprawy. Źle wykonana, krzywa podłoga nie jest powodem do chluby. Zwłaszcza wykańczając taras czy balkon trzeba dbać, by płytki podłogowe dodatkowo były mrozoodporne, a tym samym nie pękały. Jeśli chcesz postawić na różne rodzaje wykończenia podłogi na otwartej przestrzeni, musisz idealnie dobrać grubość płytek, ale również ich design, aby strefy jednak tworzyły spójną całość.

Skorzystaj z pomocy fachowców, jeśli nie masz ręki do prac wykończeniowych

Krzywe przyklejenie tapety sprawia, że wykończenie zamiast zachwyt budzi politowanie, podobnie rzecz ma się z plamami na ścianach związanymi z niedokładnym rozprowadzeniem farby czy użyciem zbyt wielu warstw. Dlatego jeśli zupełnie nie masz talentu, powinieneś zatrudnić fachowca, który sprawi, że wykończenie będzie się dobrze prezentować.

Przeładowanie czy minimalizm, czyli o stylu słów kilka

Wśród elementów Faszyn from Raszyn mogą być różnego typu dekoracje. Tworząc mieszkanie w stylu glamour nie można przesadzać z ilością ozdóbek. Jeśli na ścianach ma znaleźć się sztukateria, to również nie należy przyklejać jej zbyt dużo. Była mowa o dopasowaniu dodatków do wykończenia ścian i o tym, że może się to prezentować kiczowacie i podobnie rzecz ma się z doborem farby w intensywnym kolorze, która ma identyczny odcień jak elewacja. Pomarańcz czy ceglany na zewnątrz nie każdemu się podoba. Jednak zastosowanie tej samej kolorystyki wewnątrz jest już pewną przesadą. Czasami problemem jest również tworzenie zbyt infantylnych przestrzeni w miejscu, gdzie przebywają dorośli. W zbieraniu misiów czy porcelanowych lalek nie ma nic złego pod warunkiem, że nie dominują naszego reprezentacyjnego salonu. Minimalizm jest w porządku, pod warunkiem, że w salonie nie mamy jedynie małego stolika i jednego krzesła, bo gdy przychodzą goście, to robi się problem i z tego co miało się nazywać slow fashion robi się biedne wyposażenie studenta.

Trzeba zachować duże wyczucie, by nasze mieszkanie nie było zbyt przeładowane lub wręcz przeciwnie nie było pustą przestrzenią wyglądającą jakby ktoś dopiero dorabiał się wyposażenia. Każdy styl może być atrakcyjny, pod warunkiem, że potrafimy zachować swoisty złoty środek w aranżowaniu wnętrz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij