Jak wziąć kredyt, by nie ucierpiał na tym budżet domowy? Praktycznych wskazówek udzieli doradca kredytowy z Wrocławia

Niezależnie od wysokości zarobków, większość z nas w pewnym momencie potrzebuje dodatkowego finansowania. W końcu zdarzają się wydatki, które przewyższają nasze możliwości, nawet jeśli mamy troszkę oszczędności. A trzeba tutaj powiedzieć, że bardzo mało Polaków ma takowe, bo zwykle żyją od pierwszego do pierwszego i wystarcza im zaledwie na pokrycie podstawowych potrzeb plus od czasu do czasu jakąś niedrogą rozrywkę. W związku z tym pojawia się pytanie, jak wziąć kredyt, by nie ucierpiał na tym budżet domowy? Kilku praktycznych wskazówek może udzielić Ci doradca kredytowy. Wrocław jest miastem, gdzie takiego znajdziesz i to całkowicie za darmo!

Zacznij od ujęcia wydatków w formie pisemnej, czyli stwórz budżet

Choć wielu z nas pojęciem budżetu domowego bardzo często się posługuje i Wie, jaką miesięcznie kwotą dysponuje, to jednak nigdy nie rozpisujemy sobie wszystkich kosztów, by je przeanalizować. A taka analiza może wiele dać. W końcu może się okazać, że płaci się bardzo wysokie rachunki za prąd z powodu złych nawyków. Oczywiście nie chodzi o to, by żyć jak w XIX wieku, ale o to, by zacząć nieco oszczędzać prąd. Wyłączanie urządzeń na noc, tych, które pracować nie muszą, to pierwszy krok. Musisz też wyliczyć, ile zaoszczędzisz, wymieniając urządzenia na bardziej energooszczędne, ale tu jednak czekają Cię dodatkowe wydatki.

Bardzo dużo w każdym gospodarstwie marnuje się jedzenia. Kupujemy go dużo, a wiele potem trafia do kosza, bo była promocja, warto było kupić, a jednak później o tym się zapomniało albo nie zdąży się zjeść produktów przed datą przydatności do spożycia. Kupujemy też wiele niepotrzebnych ubrań czy sprzętu, którego później nie używamy i który zbiera tylko kurz. Bardzo szybko może się okazać, że każdy może zaoszczędzić od 200 do nawet 500 zł miesięcznie. Myślisz, że na nic nie marnujesz pieniędzy? A może palisz codziennie papierosy albo nie wyobrażasz sobie weekendu bez zakrapianej imprezy? Zawsze na czymś można zaoszczędzić, a po wypunktowaniu na kartce przychodów i wydatków, błędy wskaże doradca finansowy. Wrocław jest miastem, gdzie koszty życia są większe, jednak i tu można znaleźć jakieś oszczędności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat planowania wydatków, odwiedź stronę: https://strefa.biz/dom/budzet-domowy-jak-go-prowadzic-kiedy-i-czy-warto-oraz-co-nam-daje-planowanie-wydatkow-i-przychodow/. Na pewno znajdziesz wiele przydatnych wskazówek.

W trudnej sytuacji ekspert finansowy z Wrocławia doradzi Ci znalezienie dodatkowego źródła dochodu

Zastanawiasz się, po co masz korzystać z usług, jakie oferuje ekspert finansowy. Wrocław to miasto, gdzie z roku na rok koszty życia, rosną a zarobki niekoniecznie. Inflacja dotyka wszystkich, jednak w większych miastach jest jeszcze bardziej odczuwalna. Dlatego na pewno dobrym wyborem będzie znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak obciążające dla budżetu mogą być kredyty. Wrocław jest siedzibą wielu banków, jednak porównywanie ofert kredytowych jest czasochłonne, a doradca może przygotować zestawienie najlepszych całkowicie za darmo. Dzięki temu będzie można wybrać kredyt z najmniejszą ratą, czasem rozłożony na dłuższy czas, ale jednak nie tak bardzo obciążający.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij