zdrowe życie

Jak zdrowo żyć i przy tym zaoszczędzić? Czy to możliwe?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ceny produktów spożywczych bardzo wzrosły. Do tego także ceny paliwa są dużo większe. Rachunki za prąd także rosną, podobnie zresztą jak za gaz. Jednym słowem jest „drogo”, a zapewne będzie jeszcze drożej, bo inflacja nie maleje, a wręcz przeciwnie, a jakby tego było mało, to rzeczą oczywistą jest, że i raty poszybowały. Jak więc w tym świecie drożyzny zdrowo żyć? Czy w ogóle jest to możliwe?

Małe rzeczy, a tak duże znaczenie

Często mówi się, że małe rzeczy mają duże znaczenie i trudno się z tym nie zgodzić, bo to fakt niezaprzeczalny. Jednak czy małe rzeczy mogą dać dobre i duże pozytywne skutki, gdy panuje taka drożyzna? Jak zapewne słyszeliście rady od polityków na drożyznę często koncentrują się na stwierdzeniach, by mniej jeść i być dobrej myśli, ale wiecie, że takie rady to nie rady i lepiej by te osoby swoje „mądrości” zachowały dla siebie. Na szczęście można znaleźć inne małe rzeczy, które dają dobry skutek. Co mamy na myśli? Oczywiście planowanie. A więc, aby mniej wydawać, wszystkie swoje zakupy trzeba dokładnie przemyśleć. Najlepiej więc kupować tylko i wyłącznie to, czego potrzebujemy. Na jedzeniu nie można oszczędzać. Ale można jedzenia nie marnować. Pomyślcie tylko, że ponad 1/3 wyprodukowanego jedzenia ląduje w śmieciach. Jest to przerażające, gdy tak wiecie osób głoduje. I niestety wielu z nas przyczynia się do tych statystyk. Często kupujemy za dużo i potem to jedzenie ląduje w śmieciach. Zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić. Najlepiej więc jest planować zakupy, czyli robić listy produktów, które są nam potrzebne. A gdy przygotujemy zbyt duże ilości jedzenia, choćby obiadu, to warto jego nadmiar zamrozić i zjeść za kilka dni. Już tym sposobem można nieco zaoszczędzić, a przy tym nadal odżywiać się zdrowo.

Promocje to nie promocje

W sklepach można znaleźć wiele produktów na tzw. promocji, tyle tylko, że wcale one w promocyjnej cenie nie są. To sposób na klientów, którzy łatwo ulegają manipulacji. Niestety chyba każdemu z nas zdarzyło się już kupić produkty, które zupełnie nie są nam potrzebne, ale kupiliśmy je tylko dlatego, że były w cenie promocyjnej, a i tak summa summarum wylądowały w śmieciach. Pamiętajcie więc, aby nie ulegać manipulacjom i jeżeli danego produktu nie ma na Waszej liście zakupów, to nie należy go kupować. Także kupowanie na zapas nie sprawdza się, szczególnie w przypadku produktów z krótkim terminem ważności. Pomyślcie tylko jak wiele warzyw czy owoców ląduje w śmieciach , bo zwyczajnie zgniła. Zwróćcie jeszcze uwagę, gdzie robicie zakupy. Choć na stoiskach ekologicznych czy targu ekologicznym ceny są wyższe, to w tym przypadku nie można oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej i kupić produkt wysokiej jakości, który zwyczajnie jest wartościowy.

Dobry środek transportu do pracy to nie samochód

Wiecie już, że można zaoszczędzić nie marnując jedzenia, ale jednak na jakości oszczędzać nie można. Czas więc przejść do rzeczy, na której można zaoszczędzić. Jak zapewne zauważyliście ceny paliwa bardzo wzrosły i nic nie wskazuje na to, aby miały być niższe. Dlatego też czas wprowadzić takie zmiany, które pozwolą Wam zaoszczędzić. Zamiast samochodu środkiem transportu może zostać rower elektryczny. Dzięki wspomaganiu dojedziecie do pracy całkiem szybko, a do tego jazda na rowerze jest dużą przyjemnością i wpisuje się w zdrowy styl życia. Swoją drogą cena dobrego elektrycznego roweru wcale nie jest wysoka i inwestycja naprawdę szybko się zwróci. Wybierając taki jednoślad zrobicie coś dobrego dla siebie, swojego stanu finansów, ale też przyrody. Swoją drogą takie rozwiązanie sprawdzi się nawet, gdy Wasza kondycja jest słaba.

Szybkie i proste zmiany

Często wydajemy dużo kupując karnet na siłownię czy też jedząc posiłki w restauracjach. Czas więc wprowadzić do życia takie zmiany, które są niezbędne dla oszczędności. Wiecie już, że rower elektryczny będzie świetną alternatywą dla samochodu. Zatem domowe jedzenie jest świetną alternatywą dla dań restauracyjnych. Możecie zdrowo się odżywiać, a przy tym nie płacić taki wysokich cen jak za dania w lokalach gastronomicznych. Czy warto zrezygnować z siłowni? Otóż odpowiedź brzmi „nie”, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście korzystacie ze swojego karnetu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij