Jaki pad do Xbox Series X? 5 propozycji

Na radość z gry składa się kilka elementów. Oprócz wybrania konsoli i gier pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego kontrolera do sterowania. Jaki pad wybrać do konsoli Xbox? Przedstawiamy najlepsze propozycje!

Ile osób może grać na konsoli Xbox?

Solowa gra na konsoli może dostarczyć wiele pozytywnych emocji. Szczególnie jeśli lubisz gry fabularne. Wiele tytułów jednak ma większy potencjał, gdy gra się w nie z przyjaciółmi. W większym gronie na pewno warto spróbować wyścigów samochodowych czy gier sportowych, takich jak FIFA. W zestawie z konsolą Xbox Series jest tylko jeden pad, ale jeśli chcesz bawić się ze znajomymi, może ich podłączyć się bezprzewodowo nawet osiem! Z czasem pojawia się potrzeba dokupienia nowych kontrolerów. Jakie wybrać?

Wybór pada do Xbox Series – najważniejsze parametry

Granie padem według wielu miłośników gamingu jest zdecydowanie wygodniejsze niż posługiwanie się klawiaturą i myszką komputerową. W wymagających refleksu i precyzji ruchów grach zręcznościowych sprawdzają analogowe gałki i łatwo dostępne przyciski funkcyjne. Pad jednak padowi nierówny. Różnice w cenach akcesoriów nie wynikają z przypadku, tylko z konkretnych cech tych urządzeń. Na co zwracać uwagę?

  • Jakość wykonania – dobry pad to taki, który wygodnie leży w dłoni, jest właściwie wyważony, a jego powierzchnia nie jest zbyt śliska, dzięki czemu nie wyleci z rąk w najważniejszym momencie.
  • Wytrzymałość – każdy sprzęt użytkowany intensywnie powinien być odporny na naturalne zużycie. Przyciski pada będą wciskane tysiące razy, muszą więc tę próbę wytrzymać. Sama obudowa także powinna być solidna, bo gdy graczowi puszczą nerwy, może się zdarzyć, że pad nieraz uderzy o podłogę!
  • Łączność – pad może łączyć się z konsolą bezprzewodowo za pomocą Xbox Wireless lub za pomocą kabla USB. Pamiętaj, że konsola Xbox nie obsługuje technologii Bluetooth!
  • Wygląd – to nie najważniejszy element, jednak też ma pewne znaczenie, zwłaszcza, gdy akurat nie grasz, a pad stoi obok konsoli w charakterze dekoracji. Z myślą o kolekcjonerach powstaje wiele wersji padów o kolorystyce innej niż standardowa. Pady mogą mieć jaskrawe barwy albo nawiązywać stylistyką do konkretnej gry.
  • Cena – często idzie w parze z jakością wykonania i wytrzymałością. Za najlepiej dopracowane kontrolery uważa się te pochodzące od Microsoftu, są jednak gracze, który sięgają po tańsze odpowiedniki od innych firm zajmujących się produkowaniem sprzętu gamingowego.

Jaki pad do Xbox Series X? Top 5 propozycji

Wiesz już, ile padów można podłączyć jednocześnie i czym się kierować przy wyborze nowego kontrolera. Czas przedstawić listę najlepszych propozycji.

1. miejsce: kontroler bezprzewodowy Microsoft Xbox QAT-00002

To optymalny i najbezpieczniejszy wybór. Pod tą nazwą kryje się taki sam pad, jak ten dołączony do standardowego zestawu z konsolą. Bezprzewodowy kontroler na baterie działa do 40 godzin i łączy się z konsolą za pomocą technologii Xbox Wireless. Specjalny przycisk udostępniania ułatwia generowanie screenów i nagrań.

2. miejsce: kontroler bezprzewodowy Microsfot Xbox Elite Series 2

Opcja dla zaawansowanych, bardziej wymagających graczy. W porównaniu ze standardowym padem Microsoftu ma kilka dodatkowych udogodnień: gumowaną powłokę ułatwiającą stabilny chwyt, blokadę spustów, wymienne łopatki. Korzystając z dołączonego narzędzia do regulacji drążków, można ręcznie dostosować opór ruchu drążka, wybierając z 3 dostępnych ustawień. To wszystko przydatne, choć dla niektórych cena tego pada jest zaporowa.

3. miejsce: kontroler Turtle Beach React-R

To kontroler bezprzewodowy innej firmy, który wiernie odwzorowuje pierwowzór wykonany przez Microsoft. Układ głównych przycisków jest taki sam, a pad dobrze leży w dłoni. Ciekawym dodatkiem są dodatkowe przyciski na górze obudowy, które służą do intuicyjnego sterowania dźwiękiem. Za ich pomocą możesz na przykład szybko wyciszyć mikrofon.

4. miejsce: kontroler Powera Spectra Infinity Enhenced Wired Controller

Wyjątkowo oryginalny pad z podświetleniem LED. Ucieszy na pewno miłośników nocnego grania. Można wybrać dwadzieścia różnych kolorów podświetlenia i regulować jego intensywność. Największa wada? To kontroler bez Bluetooth i Xbox Wireless, więc musi być podłączony kablem do konsoli.

5. miejsce: kontroler PDP do Xbox Series

Na piątym miejscu rankingu następny przewodowy pad, tym razem bez podświetlenia. To solidnie wykonany kontroler, tani i wystarczający, jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby korzystać z przewodu zamiast z pada ładowanego bateriami.

Oprócz kontrolerów do Xbox Series sprawdź też kontrolery do Xbox One w sklepie MediaMarkt!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij