Naturalna maseczka do twarzy – DIY czy “sklepowa”? Co wybrać?

Naturalna maseczka do twarzy – DIY czy “sklepowa”? Co wybrać?

Pięknie pachną, kojarzą się z zabiegami w SPA i u kosmetyczki oraz pomagają zaopiekować się skórą – maseczki to must have w zestawie kosmetyków. Są kobiety pozostające od lat wierne własnym recepturom kosmetycznym oraz panie, które nie mogą obejść się bez produktów z drogerii. Dowiedz się, czy domowe maseczki faktycznie działają i dlaczego warto stosować te sklepowe.

Domowe i sklepowe naturalne maski na twarz a składniki aktywne

Do przygotowywania domowych maseczek wykorzystuje się olejki, owoce, warzywa, a także ziarna, przetwory mleczne i miód. To produkty pełne składników wspomagających kondycję cery. Znajdują się w nich minerały, witaminy, a także flawonoidy i inne silne przeciwutleniacze. Receptura domowej maseczki może bazować na składnikach wspomagających oczyszczanie, matowienie lub nawilżanie skóry.  Dlatego wydawać by się mogło, że mogą one zastąpić produkty kosmetyczne.

Jednak w maseczkach do twarzy, które kupisz w sklepie, znajdziesz skoncentrowaną ilość składników aktywnych. Są to również związki organiczne – witaminy, wyciągi i ekstrakty z roślin. Ponadto formuła maseczki od marki kosmetycznej jest stworzona tak, aby wszystkie znajdujące się w niej składniki mogły przeniknąć w głąb skóry. To dlatego mogą one widocznie wspomóc kondycję cery – jej nawilżenie, redukcję zmarszczek czy wyrównanie kolorytu.

Jaką maseczkę możesz zrobić w domu, a jaką kupisz w sklepie?

Mając do dyspozycji podstawowe składniki spożywcze, możesz zrobić kosmetyk przeznaczony do nawilżania cery, redukcji przebarwień i trądziku. W domu przygotujesz maseczkę przeciwzmarszczkową, oczyszczającą, ujędrniającą, a nawet rozjaśniającą. Składnikami takich kosmetyków są np. jogurty, soki z cytryny, oliwa z oliwek, miód, cynamon czy aspiryna. 

Jednak maski naturalne do twarzy kupowane od marek kosmetycznych bazują na bardziej wyszukanych i innowacyjnych składnikach. W domowych warunkach nie ma możliwość, aby pozyskać np. ekstrakt z dyni, kory wierzby czy czarnej lukrecji. Do przygotowania maseczki DIY nie wykorzystasz także aktywnego węgla czy mleczanu sodu – takie składniki są dostępne wyłącznie w laboratoriach kosmetycznych. Dlatego kosmetyki domowe mają ubogi skład w stosunku do tych, które można kupić w drogerii czy aptece.

Domowa i kosmetyczna, naturalna maska do twarzy – którą przynajmniej stosować?

Domowa maseczka może mieć obłędny zapach. Wystarczy, że dodasz do niej kilka kropelek swojego ulubionego olejku eterycznego. Jednak często bywa trudno stworzyć maseczkę od pożądanej konsystencji.

Domowe kosmetyki bywają zbyt rzadkie. Mogą spływać z twarzy, brudząc ubranie, pościel i włoscy. Zdarza się też, że są za gęste, a wtedy rozprowadzenie ich na skórze jest trudne. Pamiętaj też, że chwila roztargnienia wystarczy, aby popełnić błąd. Wtedy receptura maseczki będzie nieprawidłowa, a zbyt duża ilość np. soku z cytryny może powodować nieprzyjemne szczypanie skóry.

Maseczki do twarzy – naturalne i kupione w sklepie – nie sprawiają problemów podczas stosowania. Mają przyjemną, jedwabistą i zwykle kremową konsystencję, dlatego można łatwo rozprowadzić je na skórze. Nie ściekają, szybko się wchłaniają, pozostawiając uczucie odprężonej, oczyszczonej i nawilżonej skóry.

Domowa naturalna maska do twarzy vs. sklepowa – cena

Koszt przygotowania domowej maseczki jest trudny do oszacowania, jednak można przypuszczać, że wynosi nie więcej niż kilkadziesiąt groszy. Kosmetyki ze sklepu są nieporównywalnie droższe… ale tylko z pozoru. Już po jednym użyciu naturalnej maseczki kosmetycznej, możesz zauważyć, jak przysłużyła się ona twojej skórze. Natomiast stosując domowe receptury, na zmiany w wyglądzie cery zwykle czeka się dłuższy czas. 

Jeżeli chcesz poprawić jędrność skóry twarzy, zredukować zmarszczki, sprawdź, co mają do zaproponowania ci polskie marki kosmetyczne. Naturalne maseczki na bazie składników roślinnych wspierających nawilżenie cery, jej barierę ochronną i  odżywienie – to prawdziwe eliksiry piękna. Mają również przyjemną konsystencję, a ich stosowanie to sposób na chwilę dla siebie – na relaks połączony z pielęgnacją.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij