Zadbaj o wartość swojego domu. Jak wybrać projekt domu, żeby nie stracić na nieruchomości

Zadbaj o wartość swojego domu. Jak wybrać projekt domu, żeby nie stracić na nieruchomości?


Na decyzję o budowie własnego domu małą wpływ różne czynniki. Najczęściej przenosimy się z miast na wieś, z mieszkania w bloku do komfortowego domu. Zwykle kierujemy się emocjami, myślimy tu i teraz i wybieramy domy, które gwarantują powodzenie inwestycji opartej o konkretny budżet. Jak wybrać projekt domu, który nie tylko zagwarantuje spełnienie marzeń, ale będzie również wartościowy, jako nieruchomość? Jaki dom wybrać, by stać się właścicielem atrakcyjnego i solidnego budynku, który będzie stanowił solidne zabezpieczenie również dla banku? Poznajmy szczegóły dobrego wyboru.

Dom przy Cyprysowej 56Dom przy Cyprysowej 56 – www.galeriadomow.pl

Funkcjonalny, elegancki, z potencjałem – jaki projekt domu wybrać?

Wybierając projekt domu kierujemy się często emocjami. Podoba nam się pewien typ domu i za nic w świecie nie damy się przekonać do zmiany decyzji. To zrozumiałe – każdy z nas o czymś marzy, a dom należy do tych marzeń, które pragniemy przez całe życie zrealizować. Warto jednak włączyć w proces decyzyjny poza sercem, również i rozum. Wybierajmy projekty domów, które jesteśmy w stanie zrealizować. Nie sposób wybrać duży dom za 600 tys., a potem mieć problemy z jego wykończeniem. Pamiętajmy, że nawet mały dom da nam więcej przestrzeni i swobody, niż duże mieszkanie w bloku. Wolność i spokój, który gwarantuje dom jednorodzinny są nie do przecenienia. Wybierajmy projekty domów z jasnym i ergonomicznym układem pomieszczeń. Takie, w których zadbano o dobre doświetlenie wnętrza. Elementy dodatkowe też są w cenie – kominek, spiżarnia, elegancki taras, kuchenna wyspa, czy antresola – wszystkie udogodnienia są wysoko cenione wśród potencjalnych nabywców. Jeśli nasz budżet na to pozwala warto wybrać projekt domu z garażem. Miejsca parkingowe na samochód, szczególnie te zlokalizowane pod dachem, w zamkniętym pomieszczeniu, często potrafią słono kosztować. Wbrew potocznemu mniemaniu nie jest prawdziwa teza, ze im większy dom, tym lepiej. Najbardziej popularne na rynku projektów domów są budynki o powierzchni ok 100-130 m², więc wcale nie te największe. Klucz do popularności takich domów leży w ich gabarytach – mniejszy dom, to tańsza eksploatacja, mniej metrów do sprzątania, utrzymywania, ogrzewania itp.

Dom przy Makowej 5 bisDom przy Makowej 5 bis – www.galeriadomow.pl

Solidna technologia, dobre materiały – postaw na jakość wykonania.

Aby nasz dom stał długo i był w przyszłości potencjalnym obiektem zainteresowań nabywców musimy zadbać o jakość wykonania. Budowę powierzmy sprawdzonej ekipie. Materiały niech nie będą zgromadzonymi 20 lat temu cegłami, które kupiliśmy okazyjnie. Technologia i sposób wykonania powinny dawać gwarancję solidności i długowieczności (zapomnijmy o zbrojeniu fundamentów osiami od Poloneza!) Podstawowym pytaniem przy wycenie jest kwestia ocieplenia domu i jego właściwości energooszczędnych. Jeśli możemy wybierajmy projekty domów energooszczędnych. Mniej zapłacimy za ogrzewania, a wysokie parametry termiczne są wysoko cenione przez potencjalnych nabywców. Istotny jest również rodzaj stropu. Solidne stropy żelbetowe dają możliwość podniesienia kondygnacji budynku, co jest istotną zaletą budynku. Dom zyskuje tym samym potencjał do rozbudowy, co również przekłada się na wyższą cenę przy ewentualnej sprzedaży.

Ogród i strefa zielona – atrakcyjne opakowanie robi różnicę.

Na koniec to, co widoczne na pierwszy rzut oka – ogród oczko w głowie i wizytówka naszego domu. Nieruchomość z pewnością zyska na wartości, gdy cała przestrzeń wokół domu będzie przyjemnie i komfortowo zagospodarowana. Musimy pomyśleć o utwardzonym podjeździe, ścieżkach pozwalających poruszać się po ogrodzie, eleganckich nasadzeniach oraz pielęgnacji trawnika. Jeśli posiadamy projekt domu z tarasem, warto go ciekawie zaaranżować, np. z wykorzystaniem nowoczesnej pergoli. Nie możemy sobie pozwolić na chaos i bałagan na działce. Za domem nie mogą się kłębić deski pozostałe po budowie, a w kącie parceli piętrzyć wybrana spod fundamentów ziemia. Odpowiedni wystrój zielonej strefy ogrodu jest jak doskonałe opakowanie – zachęca klientów do otwarcia i daje nadzieję na przyjemne wnętrze.

Budując dom warto mieć z tyłu głowy ewentualną możliwość spieniężenia tej inwestycji. Nieruchomości obecnie są w cenie, a nigdy nie wiemy, jak los pokieruje naszym zżyciem. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci solidnego domu może nam tylko pomóc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij