Dla kogo odpowiednie będą tatuaże watercolor i jakie motywy wybierać

Dla kogo odpowiednie będą tatuaże watercolor i jakie motywy wybierać?

Moda na tatuaże trwa nadal, choć niektórzy przewidywali jej rychły koniec. Na szczęście do tego nie doszło, wszak stanowią one doskonała ozdobę ciała. Oczywiście pod warunkiem, że owa ozdoba została wykonana w renomowanym studio tatuażu, a nie przez kolegę , który dopiero się uczy. Warto także zauważyć, że obecnie nie podąża się za chwilową modą, lecz wybiera tatuaże, które nie są pospolite, lecz wyróżniają osobę, która je posiada. Dzisiaj przyjrzymy się stylowi watercolor.

Styl watercolor – co warto wiedzieć?

wzór watercolorJest naprawdę sporo stylów tatuowania i na pewno każdy ma w sobie coś ciekawego, jednak na ich tle na pewno wyróżnia się watercolor. Często mówi się, że tatuaże są dziełami sztuki, a ten utrzymany w omawianej stylistyce jest tego najdobitniejszym przykładem. To dzieła sztuki w czystej postaci. Otóż należy wiedzieć, że najbardziej charakterystyczną cechą tej stylistyki jest sposób tatuowania, który sprawia, że tatuaż wygląda jakby był namalowany farbami akwarelowymi. Zatem, już w teorii jest bardzo ciekawie. Dalej jest jeszcze lepiej. Otóż kolory przechodzą między sobą bardzo płynnie bez ostrych i widocznych linii. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na delikatnie rozmazane, które tworzą przysłowiowe kleksy. Jedno co jest pewne, to fakt, że prezentują się ultra ciekawie, a wręcz innowacyjnie.

Czym różni się zwykły tatuaż od tego watercolor?

Tatuaże watercolor na pewno nie są pospolite i znacząco różnią się od innych dziar. Otóż w przypadku tych pierwszych stosuje się inną kolorystyką i cieniowanie. Tradycyjne tatuaże są kolorowane, z kolei w watercolor wypełnienie obejmuje cieniowanie. Również nie stosuje się konturów. Stosuje się też zanikanie i zacieranie, dzięki temu można uzyskać tak wyjątkowy efekt, a same tatuaże przypominają jakby były malowane pędzlem. Oczywiście trzeba wiedzieć, że przez to, iż stosuje się sporo kolorów takie dziary są mniej trwałe, jednak nie oznacza to, że nie są wcale trwałe, raczej dotyczy to porównania z klasycznymi, tatuowanymi czarnym tuszem. Na szczęście dbając o nie i stosując odpowiednie kremy utrzymujące pigmentację zachowasz świetny efekt, który będzie utrzymywał się nawet przez wiele lat.

Gdzie można wykonać takie tatuaże?

watercolor-kwiatWarto wiedzieć, że sama technika wywodzi się z Czech, na szczęście nie oznacza to, że w Polsce nie znajdziesz świetnych tatuażystów, którzy specjalizują się właśnie w tym stylu. Jest tylko jeden bardzo ważny warunek, a mianowicie na takim tatuażu absolutnie nie można oszczędzać, gdyż robiąc go po przysłowiowych kosztach, można doprowadzić do tego, że zamiast dzieła sztuki powstanie dzieło wstydu, a tego właśnie chcemy uniknąć. Niezbędne jest wybranie profesjonalnego salonu tatuażu. Ta technika jest bardzo trudny i wymaga od tatuażysty dużego nakładu pracy i wysiłku, ale efekt będzie zwyczajnie tego wart.

Jakie tatuaże watercolor wybrać?

Oczywiście nie zdecydujemy za was, jakie tatuaże najlepiej wybrać. Ogólnie tatuaż trzeba czuć i zwyczajnie się w nim zakochać. Jednak wśród tego stylu bardzo dużą popularnością cieszą się projekty przedstawiające martwą naturę, krajobrazy, czy też osoby w ruchu. Ale można także zdecydować się na tatuaże przedstawiające zwierzęta, w tym ptaki czy inne amorficzne kształty. Przez to, że takie dziary są bardzo wyróżniające zazwyczaj tatuuje się je w bardzo widocznych miejscach zarówno na ramieniu, ręce, łydce czy w górnej części obojczyka.

Watercolor polecane są dla wszystkich, którzy doceniają piękno, lubią otaczać się naturą i mają w sobie sporą dawkę romantyka. Technika artystyczna tego tatuażu sprawia, że nie należy on do tanich, również jego wykonanie będzie trwać stosunkowo długo, ale nawet takie wady, nie przysłonią jego sporej ilości zalet.

Czy warto zdecydować się na tatuaż watercolor? Oczywiście, że warto! Ale jeszcze raz przestrzegamy was, aby znaleźć tylko i wyłącznie profesjonale studio tatuaży, gdyż tylko tak można być pewnym efektu. Na samym początku tatuażysta porozmawia o twoich oczekiwaniach, następnie przygotuje projekt, a dopiero potem rozpocznie pracę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij